Lininiai krikšto rūbeliai
Linas vadinamas šventu audiniu. Manoma, kad žodis “linas” kilo iš lotyniško žodžio “linum” arba graikiško žodžio “linon”. Tai elegantiška ir natūrali medžiaga. Lininiai krikšto rūbeliai puikiai susiderina autentiškumu, natūralumu, ekologija ir naujomis mados tendencijomis. Linas naudingas odai, nes lininiai krikštynų rūbeliai leis kūdikio odytei kvėpuoti, palaikys normalią kūno šilumą - vasarą vėsina, dėvint vasaros metu mūsų kūnas gali lengvai kvėpuoti, oda nėra dirginama sąlityje su linu. Jūs galite ramiai rinktis krikštynų lininius rūbelius savo vaikučiui, nes mes parinkome Jums jau minkštintą, glamžytą, labai švelnų balintą liną.
http://www.kriksto-rubai.lt/lt/krikstynu-parduotuve/16-alyva-suknyte-krikstynoms.html
http://www.kriksto-rubai.lt/lt/krikstynu-parduotuve/47-guboja-suknyte-krikstui.html
http://www.kriksto-rubai.lt/lt/kriksto-bateliai/54-linute-perile-rozune-kriksto-bateliai.html
http://www.kriksto-rubai.lt/lt/krikstynu-drabuziai/169-ajeras-glaustinukas.html
http://www.kriksto-rubai.lt/lt/krikstynu-drabuziai/162-bijunas-kriksto-kelnytes.html
http://www.kriksto-rubai.lt/lt/krikstynu-parduotuve/24-rozune-kriksto-suknele.html
Truputis lino istorijos…
Linas yra vienmetė ir daugiametė žolė bei siaurų lapų puskrūmiai. Vaisius – dėžutė. Kai kurios lino rūšis techniškai jas apdirbus duoda pluoštą ir riebalines sėklas, iš kurių spaudžiamas aliejus. Taip pat linas naudojamas maisto pramonėje ir farmacijoje. Linai auginami nuo senų seniausių laikų, tačiau tiksliai nustatyti, kur pirminė linų tėvynė yra sudėtinga. Audiniai iš lino yra vieni seniausių pasaulyje.
Palestinoje ir Egipte linų pluoštas buvo gaminamas 4-5 tūkst. metų prieš Kristaus gimima. Egiptiečiai naudojo liną siuvant drabužius, gaminant bures ir virves. Lino audinys buvo laikomas šventu ir naudojamas maldų ir aukojimų metu, taip pat mumifikuojant Egipto faraonus, nes jis simbolizavo tyrumą ir šventumą. Yra žinoma, kad ten pat Egipte lino medžiaga buvo naudojama kaip atsiskaitymo valiuta. Veliau linas išlpito po visą pasaulį. Renesanso epochos laikotarpiu linas tapo prabangos ženklu, aristokratai lininiais gaminiais puošdavo stalus, naudodavo lininius gaminius asmeninės higienos reikmėms. Nuo XIX amžiaus linas gaminamas pramoniniu būdu to amžiaus manufaktūruose. Lietuvių tauta liną palaikė šventu augalu, senoliai tikėjo, jog linas turi ypatingą galią kovojant su velniais, raganomis ir kitomis piktomis dvasiomis. Apie lietuvišką liną sukurta daugybė dainų, taip pat yra daug lino pėdsakų Lietuvos tautosakose.
Lino savybės
Išoriškai labai sėkmingai gydomi nudegimai, radioaktyvių spindulių pažeista oda bei kiti odos pažeidimai. Linuose yra flavonoido Apigenino, pasižyminčio antivėžiniu veikimu. Lininis pluoštas gerai sugeria kūno drėgmę, labai gerai praleidžia orą, tuo pačiu metu nepraleidžia ultravioletinių spindulių, turi vėsinimo savybių. Lininės medžiagos skaidulos yra ilgesnės nei medvilnės ar kitų audinių. Lino pluoštas yra labai stiprus, netamprus, todėl gerai glamžosi ir dėvisi, puikiai sugeria drėgmę. Nešiojamas lininis rūbas kaskart vis minkštėja ir mažiau glamžosi (arba specialiomis technologijomis jis pramonėje būna išlankstytas, minkštintas ir glamžytas). Linui būdingos raukšlės laikomos autentiškumo ir kokybės ženklu. Linas yra 100% ekologiška medžiaga. Visi gaminiai, kurie yra pagaminti iš lino, yra biologiškai skylantys. Linas atsparus saulės spinduliams ir beveik neblunka. Linas nesukelia alerginių reakcijų - jis yra kaip gamtos dovanotas natūralus antiseptikas, jame mažai kaupiasi purvas. Lino medžiaga labai tvirta (kelis kartus tvirtesnė už medvilnę), pasižymi geromis dėvėjimo savybėmis, puikiai sugeria drėgmę.
Liną prižiūrėti lengva...
Lininiai rūbai puikiai išsikaba, jei kūrį laiką nenešiojate. Skalbti su natūraliais skalbikliais, vengti stipraus trynimo, o skalbiant skalbimo mašina – nenaudoti intensyvaus skalbimo rėžimo. Lino gaminius taip pat galima patikėti sausam drabužių valymui. Naudoti valymo priemones, kurios neturi baliklio, kuris gadina audinį. Lyginti aukšta temperatūra su garais, nes iš visų tekstilės pluoštų linas labiausiai atsparus aukštesnei temperatūrai. Lyginkite šiek tiek drėgnus gaminius iš blogosios audinio pusės, taip apsaugosite lino paviršių nuo blizgumo. Džiovinti galima džiovinimo mašinoje taip pat ir natūraliu būdu. Nepamirškite - lininiai gaminiai negali perdžiūti, nes sukietes pluoštas, todėl drabužis glamžysis labai stipriai. Lininis pluoštas labai stiprus, taigi mylimas ir gerai prižiūrimas rūbelis - jis tarnaus jums labai ilgai.
Lino kelias ...